info@regiojethotels.cz +420 222 111 900

Chata Wallackhaus

Heiligenblut am Grossglockner

RAKOUSKO, KORUTANY

Chata Wallackhaus v Heiligenblutu nabízí unikátní ubytovaní v nadmořské výšce necelých 2400 m n.m. s plnou alpskou horskou romantikou přímo na sjezdovce s výhledem na nejvyšší horu Rakouska - Glossglockner. Chata je až pro 12 osob. V sezóně jsou možné pouze týdenní pobyty neděle - neděle, mimosezonu i kratší.

Cena za chatu/noc od    

240 Eur

Tip! cena za pronájem chaty na týden 1.680 Eur/týden/11 osob

Chalupa Wallackhaus RegioJet Hotels&Cottages

Wallackhaus Hütte - horská chata se nachází ve výšce necelých 2 400 m n.m. v úchvatné přírodní krajině na vysokohorské silnici Grossglockner, jen 1,5 km od vrcholu sedla Hochtor. 
Chata je pronajímána jako celek a je rozdělena na 2 apartmány, přičemž každý z nich má svoji vlastní vybavenou kuchyňskou linku s velkou jídelnou. Celkově je v chata až pro 12 osob

K dispozici je v privátní sauna

V zimě je chalupa dostupná pouze lanovkou. Z údolí městečka Heiligenblut pojede lanovkou do Scharecku, odtud další lanovkou na Fallbichl a následně na Panoramabahn, kde vás vyzvedneme skútrem. Užijte si nevšední dobrodružství, které začíná již nástupem na lanovku.

Je možné si dokoupit polopenzi v hotelu Wallackhaus (cca 200m) za 16€/os/den.

 

 

Chata k pronajmutí poskytuje ubytování pro 12 osob a je rozdělena na 2 apartmány, přičemž každý z nich svoji vlastní vybavenou kuchyňskou linku s velkou jídelnou. Ubytování je rozdělené do 5 pokojů (4x 2lůžkové pokoje - jeden z nich s přistýlkou a 1x 4 lůžkový pokoj).

V rámci chalupy je k dispozici privátní sauna.

Je možné zajistit sud piva 30l nebo 50l (Pilsner Urguell nebo Erdinger Weissbeer)

Sociální vybavení: 4x koupelna s toaletou
Vytápění: elektrické topení
Doprava, parkování: v zimě je chata dostupná pouze lanovkou
Z údolí městečka Heiligenblut pojede lanovkou do Scharecku, odtud další lanovkou na Fallbichl a následně na Panoramabahn, kde vás vyzvedneme skútrem. Užijte si nevšední dobrodružství, které začíná již nástupem na lanovku.

 

Přímo v chatě se nachází vybavená kuchyňská linka včetně základních spotřebičů a nádobí.

Dále nabízíme možnost si zakoupit snídani (5 Eur) či polopenzi (16 Eur) v hotelu Wallackhaus. 

Chata se pronajímá pouze jako celek na týdenní pobyty (neděle - neděle). Delší/kratší pobyty po domluvě.

Pro rezervaci objektu a dotazy nás kontaktujte e-mailem na info@wallackhaus.at nebo telefonicky na +420 539 000 757 / +43 720 322 223.

Cena za noc / objekt již od 240 Eur. 

  Cena za chatu / noc

4. 4. - 8. 4.

19. 4 - 24. 4.

€ 240

10. 12. - 23. 12.

9. 4. - 18. 4.

€ 260
3. 1. - 30. 1.

20. 3. - 3. 4.

€ 290
31. 1. - 19. 3.

24. 12. - 2. 1.

€ 450

 

 

Storno poplatky při zrušení pobytu
- 30 dnů a více před příjezdem = 0 % z uhrazené ceny
- 29 až 15 dnů před příjezdem = 50%z uhrazené ceny
- 14 až 8 dnů před příjezdem = 70% z uhrazené ceny
- méně než 7 dnů před příjezdem = 100 % z uhrazené ceny

V ceně není zahrnuta spotřeba energií = 0,22 kW včetně DPH, odhad 30 Eur/den a místní turistický poplatek 2,25 Eur/osobu/noc.

Domácí mazlíčci nejsou povoleni.

Nabízíme možnost si zakoupit snídani (5 Eur) či polopenzi (16 Eur) v hotelu Wallackhaus. 

JARO, LÉTO, PODZIM

1) Túra z Wallackhausu do Litzlhofalm

Nekrásnější túra z Wallackhausu do zeleného ráje plného řek a malých vodopádů. Nad Wallackhausem se napojíte na 2000let starou římskou pěšinu a pak začnete už jen sestupovat do zeleného údolí. Cílem je pastevecká bouda Litzlhofalm, kde vás rádi pohostí se svými domácími výrobky (sýry, špek atd), ale i běžným občerstvením. Je to zážitek.

Ověřte si, že je otevřeno na +436508924624.

Cesta tam: délka 6,8 km, převýšení: 264 m, sestup 846 m

Cesta zpět: délka 6,8 km, převýšení: 846 m, sestup 264 m

Odkaz na trasu zde.

Túru si můžete zkrátit autem, když ho zaparkujete za prvním tunelem Hochtor, nebo před druhým tunelem Mittertötl. Nebo naopak příjemně prodloužit (doporučujeme!), budete-li pěšky pokračovat z Litzlhofalm dále 2,5km údolím okolo říčky do druhé hospůdky Rauriser Tauerhaus. Nádherný zážitek, minimum turistů.

Odkaz na trasu zde.

2) Túra z Wallackhausu do Heiligenblut

Z Wallackhausu pešky je to nádherná cesta dolů do údolí pastvinami. Na vlastní oči uvidíte, jak se mění příroda z 2300 metrů až na 1300 metrů. Za dobu, co by vám to hustili do hlavy ve škole to uvidíte na vlastní oči a nikdy nezapomenete. Heiligenblut je ikonická vesnička s dominantou kostela (a hřbitova) a nad ní vystupuje nejvyšší hora Rakouska GrossGlockner. Nahoru zdarma s námi vydanou Kärnten Card z Heiligenblut kabinkovou lanovkou s přestupem na Schareck, odtud pěšky k Wallackhausu. 

Cesta tam: délka: 5,6 km, sestup: 1032 m

Odkaz na trasu zde.

Cesta zpět: 3,8 km, sestup: 402 m, převýšení: 125 m

Odkaz na trasu zde.

Pokud budete mít v Heiligenblutu dost síly, vyjdete si z městečka údolím směrem k Grossglockner. Od kostela dolů k řece a proti proudu až ke kapličce Dánského vojáka Bricciuse, díky kterému vznikla v roce 914 legenda, toto poutní místo a samotný Heiligenblut (česky Svatá krev). Chcete znát celý příběh? Tak ten je zde. Nádherná krajina, vodopády a léčivé vody, které uleví vašim nohám. Zasloužíte si to. No, spíše nohy. Vy chtít budete, jen nohy než poznají živou vodu mohou protestovat.

Odkaz na trasu zde.

Pro nevybouřené nezmary, co přijeli lanovkou zpět na Schareck a chtěli by si cestu prodloužit, využijte Geotail (červená trasa – jinou v Rakousku neznají) k tunelu Hochtor a pak zpět na Wallackhaus. Najdete ji snadno v mapy.cz, respektive značená je přímo na vrcholu Schareck. Názor na trasu zde.


3) Túra z Wallackhausu na horu Brennkogel (3018m)

Přespat na Wallackhausu a nedat svoji první třítisícovku pěšky? To by byla škoda. Není to daleko a v létě je to bezpečné.

Cesta tam: 5,3 km, převýšení 737 m, sestup 76 m

Cesta zpět: 5,3 km, převýšení 76 m, sestup 737 m

Zdá se Vám to moc? Pak se podceňujete. Z Ostravice vlakového nádraží na Lysou Horu (1323 m) v Beskydech je to 2x 6,3 km a převýšení 909 m, tedy sešup také 909 metrů. Toto na Severní Moravě chodí už 5leté děti. Brennkogel dáte i vy, kdy budete mít možnost si to znovu dokázat? I když Vás rádi na Wallackhaus znovu uvítáme!

Odkaz na trasu zde.

4) Túra pro rodinky okolo ledovcových jezer

Vstaňte mezi prvními a využijte chvíle, kdy na Kaiser Franz Josef Höhe není ani živáčka. Abyste se vyhnuli davům (přes den je Eifelovka slabý odvar), zaparkujte rovnou u Kaiser Franz Josef Höhe, sestupte k hornímu ledovcovému jezeru Sandersee a odtud postupně čím dál krásnější přírodou k spodnímu jezeru Margaritzenstausee. Cestou uvidíte takřka neviditelnou kaskádu vodních elektráren a pochopíte, proč Rakousko nepotřebuje jádro. Mají to ale štěstí.

Okruh: 7,6 km, dolů 538 metrů tzn. nahoru stejných 538 metrů

Odkaz na trasu zde.


5) Túra pro profesionály na Grossglockner (3798 m)

Autem z Wallackhaus k Glocknerhaus, odtud pěšky. Pouze pro zkušené profíky. 

Cesta tam i zpět: 2 x 11,7 km, převýšení 2166 metrů. 

Co dodat. Snad jen: pokud vyrazíte, informujte manažera hotelu, půjčte si laviňák. Nepřeceňujte se prosím.

Odkaz na trasu zde.


TÚRY NEJSOU PRO VÁS? JSTE SPÍŠE AUTOTURISTI? Potom, kromě té největší atrakce, jakou je Grossglockner Hohealpinestrasse nezapomeňte na nejbližší atrakce, které v létě při pobytu nad 3 dny ve Wallackhausu díky Kärnten Card zcela zdarma:

1) Zdarma rýžování zlata

2) Zdarma lanovka z Heiligenblut na Schareck (odtud už kousek pěšky dolů k Wallackhaus)

3) Zdarma návštěva mýtné brány (věže) ze 13 století ve Winklern

A dalších více jak 100 aktivit zdarma v Korutanech na Kärnten Cart naleznete v češtině zde


A zajisté i bez Kärnten Card a kdykoliv zadarmo:

1) A samozřejmě nezapomeňte, že ke Grossglockner Hohealpinestrasse patří zmíněný Kaiser Franz Josef Höhe (z Wallackhausu směr na Heiligenblut, na kruhovém objezdu první vpravo) a všechna ta turistické lákadla, například vyhlídka Swarovski. Doporučujeme vyrazit hned po snídani, protože po 9 hodině se to tam začíná plnit turisty.

2) Wow! Nezapomeňte taky na nejzajímavější vodopád v Korutanech – Jungfernsprung. Z Heiligenblut do Winklern ho nemůžete přehlédnout. Uvidíte ho už z cesty po pravé straně, ale stojí zato vyšplhat 197 výškových metrů. To dáte! Délka procházky nad vodopád je 600 metrů, převýšení 197 metrů. Abyste věděli, kam polezete

3) Nebo nejlépe se jen tak courat po pastvinách.

 

„A nezapomeňte, že když je hezky, vemte svého blízkého za ruku a vyjděte z pohodlné zóny z Wallackhausu ven na pastviny. Hvězdy na obloze nad Wallackhausu svítí pro vás celou noc tak jako nikde. No a když hezky není, tak ho obejměte a vyjděte ven taky, jen nechoďte moc daleko! Budete spát v nadmořské výšce, ve které jste ještě nespali. Užívejte! A buďte opatrní, jsou to velehory! Myslím na Vás a závidím Vám…

toho času určitě pracující, nebo snící, nebo pařící Radim Jančura
PS: budete-li mít nějaký tip na zajímavé místo, které jste objevili, napiště mi prosím sms, rád tipy na výlet doplním. Můj mobil je všude. Díky!"