Vyrazte na Skialpy do rakouských Alp

Uzavřete skialpovou sezónu v hotelu Wallackhaus o Velikonocích

Také se nemůžete nabažit zimních sportů? Milujete hory a dobrodružství?

Wallackhaus je ideálním místem na Skialpy, leží ve výšce 2307 m n.m., uprostřed hor mimo civilizaci. Ubytovat se v něm můžete již od 16. 12. Ve dnech, kdy jede lanovka, se na ubytování dostanete velice jednoduše. A od hotelu můžete na Skialpech pokračovat v dalších výšlapech.

Termín si rezervujte ZDE.

Co vás čeká?
Výhodná cena ubytování
Pivo za dvě eura
Wellness
Skialpové dny na Wallackhausu.jpg
Co vás čeká?
Výhodná cena ubytování
Pivo za dvě eura
Wellness

Chcete mít představu, jak to vypadá na horách očima skialpinisty? Podívejte se na toto nádherné video.

Provoz lanovky

  • 8/12 - 11/12/2022
  • 16/12 - 18/12/22
  • 22/12/22 - 10/04/23

Lanovka vám výrazně usnadní dopravu k hotelu.

Cena od 29 EUR/noc/osoba

Ubytování v luxusním hotelu s polopenzí. V ceně je k dispozici také wellness (pára, sauna, vířivka).

Zasloužená odměna

Po náročném dni si můžete dopřát 0,5l piva Plzeň nebo Erdinger Weiss za bezkonkurenční 2 €.

Strava a občerstvení

Snídaně a večeře máme opravdu luxusní. Neboť předpokládáme, že vyrazíte na túru, můžete si sami po snídani připravit obložené bulky podle své chuti. Po návratu na vás bude čekat polévka jako svačina.

Na co se můžete těšit na snídani?
Káva nebo čaj
Obložené pečivo
Vajíčka
Snídaně Wallackhaus
Na co se můžete těšit na snídani?
Káva nebo čaj
Obložené pečivo
Vajíčka

Jak se dostat do hotelu Wallackhaus?

Ve dnech, kdy lanovka nepojede, se do hotelu Wallackhaus dostanete pouze po svých, respektive na skialpech. Zaparkujete na mezistanici Mittelstation a vydáte se po žluté Skitouringové cestě okolo Kasareck až do Wallackhausu. Převýšení je pohých 577 metrů, cca 4 km, což trvá vystoupat přibližně hodinu a půl, a jste u nás na Wallacku.

Chcete-li mít jistotu sněhu, pak šlapejte po sjezdovce až na Schareck a odsud sjedete dolů až na Wallackhaus.

Zima na Wallackhausu

Počasí a sníh

Na stav sněhu nad Wallackhausem se můžete podívat na naše webkamery, které snímkují terén každých 10 minut. Porovnávat můžete se záběry až 7 let starými.

V případě nepříznivého počasí můžete využít hotelový wellness, který obsahuje saunu a vířivku. Na Wallackhaus se nudit nebudete.

Budete-li se dívat na počasí přes své zdroje, mějte na vědomí, že Heiligenblut je v Rakousku nejen v Korutanech, ale i v Dolním Rakousku. Dále mějte na vědomí, že náš Heiligenblut je v nadmořské výšce 1 300 m n.m., Wallackhaus 2 300 m n.m., počasí na kopci je zde. Nebo na kamerách.

Webkamera s jižním pohledem

Webkamera se severním pohledem


Trasy pro skialpinismus

Alpy jsou velehory, a ty jsou vždy nebezpečné, a to za každého počasí. Vůči horám je potřeba mít respekt. Pro vaši bezpečnost doporučujeme užívat zejména bezpečné trasy na zavřených sjezdovkách.

Pokud jdete mimo sjezdovky a chcete vyzkoušet snadnější trasy, tak pouze ze zkušeným kolegou. Pokud náročnější trasy, tak s lokálním profesionálním vůdcem.

Opravdu bezpečné trasy

Zde máte více možností. Samozřejmě nad Wallackhaus po sjezdovce k tunelu Hochtor. Nebo ideálně po sjezdovce na Schareck (2606 m n.m.), odsud dolů po sjezdovce na Mittelstation, kde máte zaparkované auto.

Naprostý zážitek ovšem pro zkušené lyžaře je Skitouringová trasa 2 z Schareck na Fleissalm. Je to náročná černá sjezdovka, místy může chybět sníh. Z Fleissalm vyšlapete po sjezdovce na vrchol Gjaidtroghöhe, který je ve výšce 2988 m n.m. Tedy pouhých 12 metrů pod hranicí 3 tisíc metrů s nádherným výhledem na Grossglockner.

Snadnější trasy

Wallackhaus - Tauernkopf 2627 m n.m. a kousek dál na převis. Kousek nad tunelem je skalní převis, ze kterého je krásný výhled do krajiny. Tato trasa je dlouhá pouze 2,3 km. Viz video z tohoto převisu. Mapa trasy Wallackhaus - Kleiner Magrötzenkopf Hned z hotelu na sousední kopec Kleiner Magrötzenkopf, přes Grösser Magrötzenkopf až k tunelu Hochtor.

Náročnější trasy

U těchto tras opravdu doporučujeme si najmout zkušeného lokálního průvodce. Jeho sazba je 380 € za maximálně šestičlennou skupinu, což při 6 lidech vychází na 63 € za osobu. Za vaši bezpečnost a nevšední zážitky to však určitě stojí. Litzlhofalm celkem 2 x 7,1 km, převýšení 1 100 metrů Rauriser Tauerhaus celkem 2 x 9,6 km, převýšení 1 300 metrů Wallackhaus - Brennkogel 3018 m n.m. Brennkogelje nejbližší třítisicovka s výhledem na Grossglockner (3 798 m n.m.). Většina trasy vede po hřebenu, jen poslední část výstupu cca 1 km zahrnuje dlouhodobé stoupání. Celkem 2 x 5,9 km s převýšením 860 metrů.

Hotel Wallackhaus

Hotel v Heiligenblutu nabízí ubytování v nadmořské výšce 2304 m n. m., přímo na sjezdovce, na nejvýše položené silnici v Rakousku Grossglockner Hochalpenstrasse. Lyžařský areál s 55 km sjezdovek si rychle oblíbíte díky malému množství lyžařů a výhledům na nejvyšší horu Rakouska. Nejen v nepřiznivém počasí je vám k dispozici velké wellness. V hotelu obsluhuje český personál, takže není problém se na čemkoli domluvit.

Skvělé vybavení hotelu
Wellness
Restaurace
Zimní terasa
Zima na Wallackhausu
Skvělé vybavení hotelu
Wellness
Restaurace
Zimní terasa

Wallackhaus Hütte

Chcete vzít na skialpy rodinu nebo partu? Kousek od hotelu Wallackhaus leží Wallackhaus Hütte, stylová dřevěnice pro 12 osob. Pět ložnic, čtyři koupelny, dva obyváky a kuchyně, sauna. Můžete si zde vařit, nebo za 16 euro chodit na plnou penzi do 400 metrů vzdáleného hotelu Wallackhaus.

Cena za plnou penzi je od 30 € za osobu a noc stejně jako v hotelu, a je zde i možnost ubytování bez stravy za 14 € za osobu a noc. Platí se však za celou chatu, tedy 12 x 14 € plus případná plná penze, elektřina je účtována zvlášť.

Vybavení chalupy
Kuchyňka
Sauna
Chata Wallackhaus v zimě
Vybavení chalupy
Kuchyňka
Sauna

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na emailu info@regiojethotels.cz.